AKTUALNOŚCI ERASMUS+ K2

PROGRAM W CAŁOŚCI POŚWIĘCONY UDZIAŁOWI NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W PROGRAMIE ERASMUS

ZNÓW O NAS PISZĄ W LOKALNYCH MEDIACH :)

1aKliknik na zdjęcie obok aby przejść do pełnego artykułu

 

DRZWI OTWARTE W SZKOLE

IMG 5058

 

      26 kwietnia 2017 roku był ważnym dniem w naszej szkole. Były to Drzwi Otwarte w szkole- impreza zorganizowana dla klas trzecich gimnazjum, naszych potencjalnych pierwszoklasistów. Zaprezentowaliśmy im naszą szkołę poprzez zapoznanie z kierunkami kształcenia, pochwaliliśmy się wyposażeniem naszych pracowni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala, w której prezentowaliśmy szkolne projekty unijne. Program Erasmus plus był niewątpliwe największą atrakcją pokazując bieżące i zakończone projekty prowadzone w języku angielskim. Mamy świadomość, że udział w projektach międzynarodowych i wyjazdy za granicę są atrakcyjną formą nauczania języka angielskiego w naszej szkole i skupiają najbardziej zaangażowanych i aktywnych uczniów.

 

      Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja poświęcona realizowanemu projektowi 'Access to School for Everyone', gdzie uczestnicy mobilności opowiadali swoim młodszym kolegom o zadaniach realizowanych podczas dodatkowych zajęć językowych i swoich wyjazdach za granicę. Dopełnieniem były prezentacje PowerPoint i wystawy zdjęć z wyjazdów.

     Korzystając z okazji, że tego dnia zaproszeni byli do szkoły pracodawcy dający miejsca praktyk naszym uczniom, zorganizowaliśmy dla nich i dla naszych władz szkolnych konferencję, na której wraz z uczniami- uczestnikami projektów tych obecnych , jak i zakończonych zaprezentowaliśmy postępy naszych prac. Przedstawiliśmy cele i założenia projektów, sposoby pracy, omówiliśmy współpracę szkół. Bardzo szczegółowo i z wielkim zaangażowaniem uczniowie podkreślali korzyści wynikające z uczestniczenia w programach Erasmus+. Było to bardzo ważne dla nas, by nasi goście mieli bieżące informacje na temat realizowanych w naszej szkole projektów i wyjazdów uczniów za granicę. To oni już niedługo mogą dać zatrudnienie niektórym absolwentom naszej szkoły- absolwentom ze zdobytym nowym doświadczeniu, większych umiejętnościach językowych, społecznych i zawodowych. Młodzieży bardziej światłej i otwartej na nowe wyzwania i wartości.IMG 5060Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii

WYPRAWA DOOKOŁA ŚWIATA

IMG 2287

12 kwietnia świętowaliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole połączony z Dniem Erasmusa. Impreza pod nazwą 'Wyprawa Dookoła Świata' była inicjatywą klasy IV Technikum Logistycznego. Uczniowie tej klasy przygotowali scenariusz uroczystości, który zawierał liczne konkursy i zabawy. Przedstawiono też opis zrealizowanych i nadal realizowanych w naszej szkole programów unijnych- projektów Comenius, Erasmus+: programy wymiany młodzieży i zagranicznych praktyk zawodowych. Szczególną uwagę poświęcono trwającemu obecnie projektowi 'ACCESS TO SCHOOL FOR EVERYONE', program Erasmus + Partnerstwa Strategiczne.

 

Cała społeczność szkolna miała okazję posłuchać relacji naszych uczestników z realizowanych prac, wyjazdów, prezentacji. Szczególną uwagę poświęcono korzyściom wynikającym z uczestnictwa w programie, przede wszystkim korzyści językowe, większa odpowiedzialność, otwartość naszych uczniów, zaangażowanie w dodatkowe działania i dostrzeganie roli nauki. Dzięki dobrym ocenom szkolnym, dużej aktywności młodzież ma szansę wyjazdów zagranicznych i poznawania nowych kultur. Toteż ich apelem podczas uroczystości było zachęcanie swoich kolegów do uczenia się języków obcych i bycia bardziej otwartym na nowe wartości.

 

Na kilka tygodni przed imprezą klasy losowały kraje. Znalazły się wśród nich, między innymi takie państwa jak Chiny, Egipt, Indie, Chorwacja, Francja, Włochy, Meksyk , Wielka Brytania, Niemcy czy Grecja.

 

Każda klasa musiała przygotować dwa tradycyjne stroje związane z danym krajem, zaśpiewać piosenkę w oryginalnym języku, wykonać flagę dowolną techniką. Były również zabawy z kołem fortuny i dyktando.

 

Zwycięzcami konkursu została klasa III TMH/THO, tuż przed klasą I TL.

 

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że pomysłowość uczniowska nie zna granic. A logistykom dziękujemy za inicjatywę i przeprowadzenie imprezy. Było naprawdę barwnie, głośno i wesoło.

IMG 2251Kliknij na zdjęcie aby przejsć do galerii.

 

 

MÓWIĄ O NAS

     Relacja wideo z wizyty uczniów zaprzyjaźnionych szkół, w ramach projektu Erasmus+, wyemitowana w lokalnym programie Miejskiej Telewizji Kablowej w Wąbrzeźnie.

 


 PISZĄ O NAS


W lokalnej gazecie CWA, ukazała się obszerna fotorelacja, z przebiegu wizyty naszych przyjaciół, z partnerskich jednostek z Grecji, Francji, Rumunii i Włoch, w ramach programu Erasmus +. Zapraszamy do zapoznania się z relacją w dalszej części artykułu.

ArtykulCWA2 

 

KONFERENCJA W STAROSTWIE POWIATOWYM

DSC 0540

 

Podczas mobilności organizowanej przez naszą szkołę we wrześniu 2016 roku cały zespół projektowy został zaproszony do Starostwa Powiatowego. Była to konferencja- oficjalne spotkanie z władzami miasta- uczniowie i nauczyciele wszystkich pięciu partnerskich szkół. Grupa prawie 50 osób odwiedziła ratusz i wzięła udział w spotkaniu formalnym, gdzie zaprezentowano zadania i materiał związany z realizowanym projektem. Dużo miejsca zajęły dyskusje i przedstawienie osiągnięć po pierwszym roku trwania projektu- uczniowie aktywnie opowiadali o swoich wyjazdach i zajęciach pozalekcyjnych, na których przygotowują zadania związane z programem Erasmus+. W miłej atmosferze spędziliśmy czas wykorzystując okazję, by promować założenia naszego projektu 'ASE-- 'Szkoła dla Każdego'. Temu multinarodowemu spotkaniu w siedzibie władz wąbrzeskich towarzyszyło mnóstwo śmiechu, radości i wspólnego fotografowania. Wszyscy otrzymali gadżety i prezenty- piękne parasole z logo Starostwa Powiatowego plus napoje, słodycze i owoce. Był to wspaniały czas obfitujący w nowe pomysły i refleksje. Oczywiście, nie było to pierwsze spotkanie w ratuszu na temat naszego projektu. Przez cały czas mamy zrozumienie, wsparcie i poparcie naszych władz, co pomaga nam w pracy. W ten sposób mamy informację zwrotną, że to co robimy, jest doceniane. To z kolei stymuluje nas do jeszcze lepszej pracy.KOLEJNY ROK Z ERASMUSEM

20160922 100415

     Nowy rok szkolny z Erasmusem + rozpoczęliśmy od przygotowań do wizyty naszych przyjaciół w Wąbrzeźnie. Już w niedzielę 25 września 2016 roku prawie 30 osobowa grupa nauczycieli i uczniów ze szkół z Francji, Włoch, Rumunii i Grecji będzie gościć w naszej szkole. Opracowaliśmy bogaty program imprez, by ich pobyt w naszym kraju był ciekawy, a proponowane rozrywki wszystkim się spodobały. Oczywiście, oprócz rozrywek ciężka praca- sesje robocze, prezentacje naszych osiągnięć i wykonanych zadań. Szczegółowa relacja już wkrótce.

     Nie możemy się już doczekać do ich przyjazdu. Wszystko gotowe- możemy zaczynać!

 

 

The program of the project meeting. Programme Erasmus+ ‘Access to School for Everyone’ Poland 25th September-2nd October 2016 pdf-pobierz  pdf-pobierz 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 21 guests online
Twoje IP: 3.92.91.54
 , 
Dziś: Jul 18, 2024