OPIS PROJEKTU

Erasmus

Projekt ERASMUS PLUS Partnerstwa Strategiczne

‘Access to School for Eveyone’ (‘Szkoła dla Każdego’)

 

Kraje partnerskie: Włochy, Francja, Grecja, Rumunia, Polska

Czas trwania: 2 lata

Opis projektu i jego cele:

Szeroko rozumiana różnorodność występuje w każdej szkole. Dotyczy ona warunków materialnych rodziny ucznia, miejsca zamieszkania, ich kapitał, zdolności intelektualnych ucznia, poziomu znajomości języków obcych, zainteresowań ucznia, inne realia szkół, różne poziomy nauczania i nauczane przedmioty, itp. Projekt ten będzie zajmować się wspomnianą różnorodnością i jego integracją w procesie prowadzącym do lepszej nauki. Doświadczenia szkół w dziedzinie różnorodności i zróżnicowanie szkół partnerskich pod względem kształcenia (różne typy szkół) gwarantują podejście interdyscyplinarne do omawianej kwestii. Wypracowane praktyczne narzędzia mają wspomagać szkoły i nauczycieli. Poprzez bezpośrednie spotkania uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt, komunikację za pomocą Skype’a, emaile i inne komunikatory dyskutowany będzie i przekazywany na bieżąco cały materiał niezbędny do przygotowywania zaplanowanych ćwiczeń i działań projektowych.

Zajęcia z młodzieżą prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych - spotkania głównie w soboty lub piątki po południu. Ich celem jest wypracowanie materiału i przygotowanie zadań, które prezentowane będą na forum na spotkaniach międzynarodowych i podlegać będą ocenie pozostałych partnerów (uczniów i nauczycieli).

Planowane spotkania uczniów i nauczycieli:

Styczeń/luty 2016- Kreta

Marzec 2016- Francja

Wrzesień 2016- Polska

Marzec 2017-Rumunia

Maj 2017- Włochy

Międzynarodowa współpraca szkół partnerskich i wymiana tzw. dobrych praktyk zapewnia naszej szkole jej dalszy rozwój, zaangażowanie naszych uczniów w dodatkową pracę pozalekcyjną i motywowanie ich do nauki języka angielskiego jako języka roboczego projektu i języka komunikacji wszystkich szkół. Poza tym, wzrost świadomości naszych uczniów z bycia aktywnym obywatelem Unii Europejskiej, wzrost własnej samooceny ucznia i upatrywanie korzyści wynikających z nauki i zaangażowania w pracę szkoły to tylko niektóre pozytywne aspekty uczestnictwa w w/w projekcie międzynarodowym.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 27 guests online
Twoje IP: 3.92.91.54
 , 
Dziś: Jul 18, 2024