SPOTKANIE Z ERASMUSEM W NASZEJ SZKOLE

 MG 4496

     W dniach 5-9 listopada 2019 roku w naszej szkole przebywała 18 osobowa grupa nauczycieli z pięciu partnerskich szkół z projektu 'Communication is an Art'.

     Wizyta miała charakter roboczy i jej zadaniem było wzajemne poznanie się partnerów projektu i wypracowanie zadań wynikających z harmonogramu prac. Znaczącym elementem programu były prezentacje naszych uczniów zaangażowanych w projekt o naszym kraju, jego historii, o naszej szkole i naszym mieście. Sebastian Pochłopień, Wiktor Markiewicz, Eryk Heberlejn, Michał Szymczak, Maciej Smogorzewski, Mikołaj Biewald, Radek Barszczyk, Zuzia Pięta, Agata Witkowska, Zuzia Rarus, Kasia Pieniążkowska, Kasia Kruszewska, Michał Karczewski to uczniowie najbardziej zaangażowani w tym spotkaniu.

Doniosłym wydarzeniem był udział gości w szkolnej uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 w szkole odśpiewano hymn Polski, a następnie młodzież zaprezentowała program o historii naszej Ojczyzny. Aby program ten był dla nich zrozumiany wcześniej uczniowie przygotowali lekcję o tragicznych dziejach naszego kraju, o dążeniu Polski do niepodległości i wielkich bohaterach tamtych czasów. Goście podziwiali aktywność i zaangażowanie naszej młodzieży oraz ich dobre przygotowanie językowe. Oczywiście językiem roboczym spotkania jest zawsze język angielski. Poza pracą w szkole był czas na zwiedzanie. Obowiązkowym elementem był spacer po naszym mieście oraz wycieczka do Torunia.

            W następnym spotkaniu z tego projektu wezmą udział nasi uczniowie. W lutym 2020 roku jedziemy do w Turcji, by tam spotkać się z młodzieżą i nauczycielami z Łotwy, Estonii, Rumunii i dwóch szkół tureckich (Balikesier i Kilis). W grudniu tego roku w ramach projektu 'Collective Action for Respect and Empathy' odwiedzimy naszych partnerów na Litwie, by tam pracować wspólnie z partnerami z Bułgarii, Rumunii i Turcji- z Balikesir i Konyi. 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 22 guests, 3 bots online
Twoje IP: 3.230.1.126
 , 
Dziś: Oct 29, 2020