DRZWI OTWARTE W ZSZ

DSCN5893

 

Dnia 26 kwietnia 2016 r. drzwi Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie zostały otwarte dla wszystkich gimnazjalistów chcących zapoznać się z jej ofertą edukacyjną. Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzić Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Każdy, kto nas odwiedził tego dnia mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Prezentacje przygotowane przez nauczycieli i uczniów pozwoliły naszym gościom zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2016/17.

 

 

 

Pierwszym punktem Drzwi otwartych było spotkanie z dyrektorem Stanisławem Bytnarem, który zapoznał uczniów gimnazjów z kierunkami kształcenia, jakie oferuje nasza szkoła w nadchodzącym roku szkolnym. Następnie poszczególne grupy gimnazjalistów były oprowadzane po szkole i klasopracowniach przez uczniów i nauczycieli. Zwiedzanie rozpoczęli od sali, w której zaprezentowano projekty realizowane przez szkołę i związane z tym możliwości wyjazdów i praktyk zagranicznych.

Podczas tegorocznych drzwi otwartych skupiliśmy się zgodnie z hasłem przewodnim Drzwi otwartych –„Kształcimy zawodowo” na prezentacji zawodów, które proponuje szkoła w swojej ofercie.

Mechanicy zaprezentowali projektowanie w 3D, logistycy - symulację pracy lotniska, hotelarze i technicy obsługi turystycznej - pracę recepcji i biura turystycznego, a mechatronicy pokazali zaprojektowane przez nich miniroboty. Duże zainteresowanie wzbudziły również hasła promujące zawód ekonomisty „Moja firma - to takie proste” oraz handlowca „Handel i pieniądz - wczoraj i dziś”. Dużą popularnością cieszyła się także prezentacja Zasadniczej Szkoły Zawodowej, w której uczniowie przedstawili naukę i perspektywy pracy po zakończeniu tego typu szkoły.

Szkoła to nie tylko nauka, można w niej też rozwijać swoje zainteresowania, pasje czy też działalność społeczną poprzez udział w różnego typu zajęciach pozalekcyjnych i akcjach proponowanych przez szkołę. Dlatego opowiedzieli o tym uczniowie w kolejnej klasopracowni. Stoisko Koła medialnego przyciągało kolorowymi plakatami i zawieszonymi nad sufitem gazetkami „Duża Przerwa”. Popularnością cieszyła się loteria fantowa przeprowadzona przez uczennice z zespołu redakcyjnego i kroniki szkolne. Uczniowie opowiedzieli również o wolontariacie, akcji Szlachetna paczka i kampanii edukacyjnej „Drugie życie”. Uwagę zwiedzających przykuwały również plakaty promujące działalność charytatywną. Wszystkim podobał się też pokaz pierwszej pomocy.

W ramach Drzwi Otwartych odbył się mecz piłki nożnej, pokaz taneczny szkolnych cheerleaderek i doświadczenia chemiczne.

Jak zawsze dużym powodzeniem cieszyły się pytony z kolekcji p. Szymona Krawczyka. Andżej i Andżelika z właściwym sobie spokojem i wyrozumiałością pozowały do licznych zdjęć.

Dla odwiedzających został także przygotowany poczęstunek: kiełbaski, grochówka, kluski śląskie, ciasta, lody i napoje.

 

Organizacja „Drzwi otwartych” to przedsięwzięcie, które nie byłoby możliwe bez współpracy wielu osób i instytucji. Tym bardziej doceniamy wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tak dużej imprezy. Szczególne podziękowania chcemy skierować na ręce wszystkich sponsorów, dzięki którym mogliśmy godnie przyjąć naszych gości. Z serca dziękujemy za okazane zrozumienie. Wierzymy, że łącząca nas współpraca również Państwu daje dużo satysfakcji.

 

Sponsorzy „Drzwi Otwartych”*

 

BANK SPÓŁDZIELCZY w Golubiu Dobrzyniu

 

FH AKCENT E. Kopczyńska

 

FHU DOMAGALSCY S.C.

 

FHU T. Wierzbowski

 

FHUP I. Korthals Wojciechowska

 

FHG OAZA BIS S. Biestek

 

MEDIA EXPERT Sp. z o.o.

 

PHU M. Szymańska

 

PIEKARNIA MECHANICZNA PHPU "Przeorscy" Sp.j.

 

PLAST – FARB Sp. z o.o. Sp.k.

 

PPHU DELIKAT W. Gajewski

 

PPHU LESET Sp. j. M.B. Lewandowscy

 

RESTAURACJA ZAMKOWA

 

VEOLIA INDUSTRY POLSKA Sp.z o.o.

 

VERONI B. Warżel

 

WĄBRZESKI DOM KULTURY

 

ZAKŁAD CHEMICZNY VINYLEX Sp. z o.o.

 

ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH A.Kiwała

 

ZAKŁADY MIĘSNE SKIBA

*lista sporządzona według kolejności alfabetycznej

 

Piknikową atmosferę oprawili muzycznie Marcin Potorski z III TMH oraz powstały z tej okazji zespół w składzie: Dominika Szlosek z II TL, Łukasz Bodo z I TMH i Rafał Hertzig z III THO.

W czasie tegorocznych DRZWI OTWARTYCH naszą szkołę odwiedziło ok. 200 osób z gimnazjów w Wąbrzeźnie, Dębowej Łące, Nowej Wsi Królewskiej, Ryńska i Zielenia.


Marlena Wróblewska (ucz. I TE)

 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests online
Twoje IP: 34.239.151.124
 , 
Dziś: Cze 14, 2024