Wizyta w Turcji - Projekt Comenius

5

W dniach 31 maja- 7 czerwca 2015 roku grupa 14 osób z naszej szkoły przebywała z wizytą partnerską w Turcji, Yalova - w zaprzyjaźnionej szkole. Kolejnych 8 uczniów i 4 nauczycieli miało okazję wyjazdu za granicę w ramach realizowanego w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie programu-Comenius Partnerskie Projekty Szkół. To już ostatni wyjazd w ramach tego projektu. Program wizyty obejmował spotkania robocze, na których uczniowie wszystkich szkół prezentowali wypracowany przez siebie materiał na zajęciach pozalekcyjnych. Nasi uczniowie wybrali temat związany z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Nagrali filmik, który zaprezentowali kolegom i nauczycielom z Turcji i Włoch. Przyjęty on został z dużym entuzjazmem.

 

Oprócz sesji roboczych znaleźliśmy tez czas na zwiedzanie tego pięknego kraju. Obowiązkowym punktem był Stambuł z niezliczona ilością zabytków. Mogliśmy tam zwiedzić takie meczety jak Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Meczet Sulejmana Wspaniałego, Pałac Dolmabahce i Topkapi, Yerebatan tzw. zatopiony pałac, Hipodrom w centrum miasta. Zwiedzając Stambuł spaceruje się po dwóch kontynentach-europejskim i azjatyckim, jako że Most Galata stanowi granicę między tymi kontynentami.

 

W ramach projektu ‘S.O.S.- Time’ odbyliśmy 27 mobilności: 16 uczniów i 11 nauczycieli.

 

Spotkanie to udowodniło po raz kolejny, ze jesteśmy szkołą niezwykle aktywną, ze wspaniałymi pomysłami na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które zachęcają naszą młodzież do dodatkowej pracy i jeszcze bardziej mobilizują do nauki języka angielskiego. Wiemy, jak działać, by nasza szkoła była najbardziej atrakcyjna w regionie.

 

Wizyty 2013-2015 zrealizowane w ramach Projektu Comenius:

 

Turcja- listopad 2013

 

Polska- maj 2014

 

Włochy- październik 2014

 

Turcja- czerwiec 2015

 

                                                           Koordynator projektu

 

                                                           Aleksandra Ługiewicz

 

 

 

(Szczegółowe informacje na stronie Comenius)


 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests online
Twoje IP: 34.239.151.124
 , 
Dziś: Cze 14, 2024